• 2.jpg

Wiosenny powrót

Aktualności, Czwartek, 9 maja 2024
Wiosenny powrót
Wiosenny powrót.
 
5 maja 2024 r., w pierwszą niedzielę majowego miesiąca , Relikwie Błogosławionego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego powróciły do swojej kapliczki w Marcinówce, aby w okresie lata  słuchać modlitw, próśb i błogosławić okolicznych mieszkańców, a także czekać na odwiedziny tych, którzy są szczególnymi czcicielami Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego z naszej Skierbieszowskiej Parafii.
Na godz. 17.00 Relikwie Błogosławionego przybyły do Marcinówki i rozpoczęła się Msza Święta sprawowana przez wikariusza parafii ks.Grzegorza Reszczyńskiego. Kazanie głosił ks. Proboszcz Piotr Brodziak. Śpiewy prowadził chór AKORD z pomocą organisty Marka Dębskiego. W czasie Mszy św. modliliśmy się także z mieszkańcami wsi Marcinówka i Podwysokie o szczęśliwe  tegoroczne urodzaje i ich zbiór. Pogoda sprzyjała Mszy św. i modlitwom w plenerze, było ciepło i słonecznie. Dokuczały jedynie kąśliwe muszki, które pod wieczór nie dały spokojnie posiedzieć przy ognisku.
Ognisko z kiełbaskami przygotowała dla wszystkich tak jak zawsze Fundacja Świętego Kiliana , istniejąca przy skierbieszowskiej parafii.
Dziękujemy wszystkim , którzy brali udział w tej szczególnej Mszy Świętej . Dziękujemy Kapłanom naszej parafii, członkom fundacji , chórowi AKORD i wszystkim wiernym. Szczególne wyrazy podziękowania kierujemy do Rodziny Państwa Wojtasiuków za całoroczną opieką nad kapliczką.
Zapraszamy pielgrzymki, wycieczki i poszczególnych czcicieli Błogosławionego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego aby odwiedzali to szczególne miejsce i prosili o potrzebne łaski. To jest Opiekun naszej parafii i my wszyscy w jego opiekę wierzymy.
                                                                                                                                                                 J.Wójcik
 
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej
Rozumiem